hande soral fan

AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

posta gazetesi röportajı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
kutsi.merve.ayşegül
Moderatör
Moderatör

TAKIMLAR :
RUH HALLERİ :

MesajKonu: posta gazetesi röportajı   Paz Ekim 26, 2008 11:19 am

05.10.2008 tarihinde posta gazetesinde hande soralın ropörtajı

1-)Sizi tanıyabilir miyiz?
bursa inegölde 1987 yılında doğdum.18 yaşına kadar orada yaşadım.çok genç bir ane-babam var.annem 39 babam 49 yaşında.arkadaş gibiyiz bu yüzden.ikiz kardeşlerim var,biri kız biri erkek,4 yaş ufaklar benden.onlar da bu sene üniversiteye başlıyor.ilkokul,ortaokul ve liseyi inegölde okudum.bilgi üniversitesi pisikoloji bölümüne burs kazanınca istanbul'a yerleştim.bu sene son senem 3 senedir istanbulda yalnız yaşıyorum

2-)Lise veya üniversitedeyken oyunculuk var mıydı hayatınızda?
ilkokul ve ortaokuldayken çocuk oyunlarında oyunculuk yaptım.ilkokulda tiyatro aktiviteleri çok fazlaydı.drama derslerimiz vardı.çok fazla oyun kondu sahneye ve hepsinde başroldeydim.tabii çok küçüktüm,hiçbir şeyin farkında değildim.aileme sürekli öğretmenlerimden haber gelirdi'oyunculuk yapmalı meslek olarak,eğitimini almalı'diye.ortaokul yıllarındayken inegöle BKM'nin hocaları geliyordu.mimik,diksiyon dersleri aldım onlardan.baban beni bursadaki bir tiyatro eğitim merkezine her hafta sonu taşıdı.ama liseye geçince uzaklaştım bu hayalden,çoğu genç gibi başka alanlara yöneldim.

3-)neden bu kadar istekliyken konservatuara gitmediniz?
türkiyede tiyatro okuyacağım dediğiniz zaman birçok insan bu ülkede tiyatrocular aç diye sizi yolundan çeviriyor.bizim için önemli olan para ya hep.o yüzden yaptığın işten zevk alıyor olman önemli bir kriter değil.önemli olan aç mısın değil misin.sen bir meslek seç,oyunculuğu da hobi olarak istersen yaparsın dediler.çok başarılı bir öğrenciydim lisede,istediğin her bölümü kazanabilecekken neden konservatuar? dediler.ben de kendimi üniversite sınavlarına hazırlanırken buldum.pisikolojiyi çok istiyordum.9 tercihim de pisikoloji bölümleriydi.laf olsun diye girmedim.

4-)siz üniversitede pisikoloji okuyan tabir-icaizse sade bir vatandaştınız.nasıl oldu da ekranlarımıza geldiniz?
istanbula adım atar atmaz özellikle BKMnin tüm oyunlarını izlemeye başladım.sıradan seyirciydim.diğer tiyatroları da sürekli takip ettim.bu mayıs ayında yine arkadaşımla tolga çevikin komedi dükkanını izlemeye gittik.girmeden önce arkadaşıma seyirciler arasından gönüllü isterlerse ben çıkacağım dedim.sahneye birini istediklerinde elini kaldıran sadece ben oldum.

5-hiç çekinmediniz mi?
hiçbir zaman öyle endişelerim,kaygılarım,sahne korkum olmadı.topluluk önüne çıkma fobim yok.her zaman herşeye cesaretim vardır.sadece sahneye çıktığım anda ses tiyatrosunun sahnesinde olmanın verdiği yükü hissettim.aman allahım buraya kimler ayak basmıştı! diye düşündüm.ardından tolga çevikin rahatlığı beni de rahatlattı.enerjilerimiz uydu.çok eylendik,bölümün sonuna kadar kaldım sahnede.

6-)sahneden indiğinizde neler oldu?
seyirciler beni tebrik ediyordu.her seyirci gibi ben de artık çıkıyordum ki kapıda plato filmden biri beni çevirdi.yapımcı sizinle görüşmek istiyor dedi.benim aklıma program televizyonda da yayınlanacağı için benden izin isteyecekleri geldi.o an olmadı.görüşme 2 gün sonraya tarih verdiler.gittim.oyuncusunuz herhalde dediler.hayır değilim dedim.çok şaşırdılar.olmak isteyip istemediğimi sordular.tabiiki istiyordum.şimdi başla dediler.hemen indik aşağı eğitime başladık.

7-)ya sonra?
birkaç gün geçti tekrar şirkete gittim.sözleşme imzaladık.artık platonun oyuncusuydum.birkaç gün daha geçti.küçük kadınların oyuncu kadrosu oluşturuluyordu.kastı hazırlayanlar benim çıktığım bölümü izlemişler.ajanstan şirketi aramışlar.oyuncu mudur diye?beni deneme çekimi için çağırdılar,beğendiler.ve diziye dahil oldum.

8-)mayısın ortalarında sade bir seyirciydiniz.haziranda televizyon dizisi başrol oyuncularından oldunuz yani!
çok kısa bir zamanda oldu.20 günde olup bitti diyebilirim herşey

9-)komedi dükkanında sahneye çıkan çok seyirci oldu bugüne kadar.kimse dizilerde oynamaya başlamadı.sizi özel kılan nedir?
bunun cevabını aslında ben değil beni beğenenler verebilir.bendeki enerjiyi,elektriği hissettiler sanırım.tolga çevik de sonradan senle oynadığımız bölümde eğlendiğim kadar eğlenmemiştim dedi bana.eşi özge de tolganın sahnede başkasıyla olduğu bölümlerde hiç bu kadar gülmemiştim dedi.

10-)20 günde gelen şöhret başınızı döndürmedi mi?
benim için hiçbir şey değişmedi.dışarıda tanıyor insanlar sadece,fotoğraf çektirmek istiyorlar o kadar.çok da güzel şeyler bunlar.benim derdim ünlü olmak değil oyuncu olmaktı.hayallerimin peşinden gidip gerçekleştirdiğim için bir tatmin var o kadar.

11-)aileniz ne tepki verdi?
annem-babam biliyorduk bir gün bunun olacağını dediler.ailemle bunu oturup konuştuk.ünlü olmanın ne gibi eksileri,zorlukları olabilir diye düşündük.beni tanıdıkları için hiçbir zorluğu olmayacağını anladılar.sadece okulla beraber devam edeveği için endişe duydular.beni zorlayacağı için.toplum seni tanıyacak.hiçbir yanlış yapmamalısın gibi şeyler söylemediler.normal hayatımda zaten düzgün yaşayan biriyim.toplum önünde de aynıyım.

12-)diziye hemen uyum sağlayabildiniz mi?
hemen sağladım çünkü birçok kişinin de ilk deneyimiydi.herkeste o heyecan vardı.deneyimli oyuncularında desteğini gördüm.5 kardeş ilk günden beri gerçek kardeşler gibiyiz.hem oradaki rahatlığıma,hem oyunculuğuma aldığım pisikoloji eğitiminin çok faydası oldu.özellikle karakter oturtmada başka birinin ruh haline bürünmede faydası oldu.

13-)kendinizi izlediğinizde beğendiniz mi?
her izlediğimde eleştiriyorum.geçen zamanla geliştiğimi farkettim.bazen ilk bölümünü tekrar izliyorum.off ne yapmışım.nasıl bir tepkidir bu dediğim oluyor.küçük kadınlar dizisi diye izlemiyorum.kendimi izliyorum.

14-)canlandırdığınız karakter nasıl biri?
armi 5 kardeşin en delikanlı kızı.biraz erkek gibi büyümüş.anne-babayı kaybedince ablasıyla onun üzerine çok yük biniyor.haksızlığa tahammülü yok.bazen dinlemeden karar veren bir tip.agresif,hırçın,kestirip atabiliyor bir anda.kavgaya düşünmeden dalıyor.dilinin ayarı yok.hatta konuşma diye birşey de yok direkt kaba kuvvete geçebiliyor.17 yaşında ilk kez aşkı tadıyor.onun şaşkınlığı var üzerinde.sevgili ilişkisi nedir bilmiyor.bizim içimizde de var armi gibiler.

15-)çok ortak yanlarınız var mı?
ben de haksızlığa dayanamam ama asla onun verdiği sinirli tepkileri vermem.her şeyi konuşarak çözerim.aslında çok ters karakterleriz.hemen silemem insanları mesela.

16-)armi sevgilisi utkunun aşkına uzun süre inanmadı.siz de aşkta bu kadar şüpheli misiniz?
tabiiki.karşımdaki insan bir erkek.zaafları fazla bir varlık.güven o kadar kolay bir şey değil.ama erkekten ziyade kadından daha çok korkarım.

17-)daha güvenilmez ve daha temkinli davranılması gerken kadınlar var mı?
evet.kadın daha tehlikeli.kadınların zihinleri farklı çalışır.erkekler hayata daha düz bakar.düşünce biçimleri daha basittir.erkekler düşünürken sağa sola sapmıyor.kadınlar geniş ve ince düşünüyor.bir kadın bir erkeği çok rahat etkileyebiliyor.

18-)armi sonunda şüpheyi korkuyu bıraktı aşk yaşıyor.sizde aşık oldunuz mu?
evet.
19-)şu anda aşıkmısınız?
şu anda yok ()

20-)nasıldı aşk sizin için?
bir kez oldum.her gördüğünüze aşık olmuyorsunuz.aşk bence ikiyken bir olmak.kendiniz için bir şeyler düşünürken onu da katmak.yemekse hep iki kişilik yapmak mesela.illa acı çekmek değil aşk.acı başladığında bence aşk bitmiştir.ya da platonik aşktır.o niye öyle bu niye böyle şeklinde kavgalı süren ilişkiler var o aşk değil.saplantılı inada binmiş ilişkidir o.

21-)nasıl yaşıyorsnuz aşkı?
tüm biyolojim değişiyor.herşeyi çok güzel görüyorum.şu yeşil bile başka görünüyor.rahatlık ve huzur geliyor.aşık olduğum kişiyi çok sahipleniyorum.çok kıskancım ve bunu gösteririm.kime bakıyorsun,ne oluyor derim açık açık.her zaman açık sözlüyüm asla saklamam.aşık olduysam da gider aşığım derim.bekleyemem öyle.

22-)hissettiklerinizi itiraf ettiğiniz birinin peşinden koştuğununz oldu mu?
oldu.benim peşimden koşanlar da oldu ama ben birinin peşinden koşmayı daha çok seviyorum.

23-)genç kızlar sizi kendilerine model alıyor.neler hissettiriyor bu?
sete bir anne-kız beni ziyarete geldiler.benimle tanışmak istemiş kızı.biz sizi salı akşamı izliyoruz.çarşamba günü de alışverişe çıkıyoruz.ne giydiyseniz onları bulup almak için dedi beğenilmek çok güzel bir duygu.

24-)giyimi-kuşamu örnek alınan biri olarak tarzını nasıl tarif edersiniz?
ağırlıklı spor giyinirim.jeansız bir hayat düşünemiyorum.beyaz converseler de öyle.converse spor ayakkabıları abiye kıyafet altına giyip ciddi bir davete katılabilirim.ruh halime göre değişir tarzım.ertesi günü acelem vardır,geceden hazırlarım kıyafetimi.sabah uyandığımda.yok bunları giymem diyebilirim.topuklu ayakkabılar,şık bir gömlek ve jean de oluyor.eşofmanla da çıktığım oluyor.alış-veriş konusunda sadece benim beğenmem önemli.kimsenin fikri benim için önemli değildir.o yüzden hep yalnız yaparım alışverişimi.

25-)çok çıkar mısınız alış-verişe?
ingiltere'deydim geçen yaz.windows shopping var,çünkü o kadar pahalı ki her şey.vitrinlere bakmak için bile çıkarım.ama şimdi çok vaktim yok.

26-)nerelerden alışveriş yapıyorsunuz?
marka bağımlılığım yok.taksimdeki pasajlardan da büyük mağazalardan da yaparım.twistin çizgisini beğeniyorum.Machka,banana republic beğendiğim markalar

27-)çok makyaj yapar mısınız?
neredeyse hiç.şeffaf rimel ve şeffaf dudak parlatıcısı kullanıyorum,düşünün.dizi için çok makyaj yapılıyor zaten.15 saat makyaj kalıyor yüzünüzde.o yüzden temizleyiciler vazgeçilmezim.

28-)oyunculuk hep devam edecek mi?pisikolog olmayı da düşünüyor musunuz?
pisikolog olmak için yüksek lisans gerekiyor.onu da düşünüyorum.ama biraz ara vereceğim.masterı amerikada yapmayı planlıyorum.enerjim yettiği kadar ikisini de yürüteceğim.bir sinema projemiz var,şimdilik ertelendi.bir komedi filminde göreceksiniz beni.
http://kavakyellerifan.bedavaforum.biz
tülin
Admin
Admin

TAKIMLAR :
RUH HALLERİ :

MesajKonu: Geri: posta gazetesi röportajı   Ptsi Ekim 27, 2008 10:56 am

paylaşım için saol canım
SIRINE
FORUMUN POLİSİ
FORUMUN POLİSİ

TAKIMLAR :